Rss

Z biblioteki lakiernika

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dobie aut używanych, pośpiechu i częstych stłuczek, umiejętności lakiernicze są na wagę złota. Jeśli masz w ręku fach, czujesz się doświadczonym majsterkowiczem, a może po prostu – masz ochotę nabyć nowe umiejętności motoryzacyjne, zachęcamy do zakupu książki „Nowoczesne technologie pomiarowe i naprawa karoserii powypadkowych”. Pozycja krok po kroku przeprowadzi Cię po specjalistycznej, praktycznej wiedzy dotyczącej prac lakierniczych.
O ile pasty polerskie sprawdzają się w lekkich, parkingowych obtarciach, o tyle poważniejsze stłuczki wymagają złożonych działań. Ideałem jest doprowadzenie auta do stanu sprzed wypadku, czy jest to możliwe?

Książka szczegółowo wprowadza nas w świat karoserii. W pierwszym rozdziale poznamy rodzaje karoserii, przypisane do konkretnych typów podwozia auta oraz ich konstrukcje. Drugi rozdział to rodzaje uszkodzeń karoserii, w podziale na boczne, czołowe i ukośne oraz sposób ich oględzin i oceny w warsztacie. Moment przywiezienia auta powypadkowego do mechanika jest szczególnie istotny pod kątem spraw ubezpieczeniowych i spisania protokołu.
Kolejna część książki poświęcona została diagnostyce i naprawie karoserii. Przestawia dostępne urządzenia pomiarowe, które przydają się również w rozpoznaniu stanu aut używanych. W czynnościach naprawczych wyróżniono działania niewielkie i średnie, takie jak naprawy wgnieceń, spawanie i zgrzewanie oraz złożone naprawy wypadkowe, związane z ramą i kabiną. Ostatni rozdział lektury poświęcono zasadom BHP w pracy lakierniczej.

Comments are closed.