Rss

Ebooki dla dzieci

ebookObecnie, gdy żyjemy w erze cyfryzacji, bardzo popularne stają się rozwiązania, wykorzystujące nowe technologie. Nic więc dziwnego, że zamiast po tradycyjną książkę sięgamy po jej elektroniczny odpowiednik – ebook. Do tego rodzaju lektury coraz częściej namawia się też dzieci. W końcu aktualnie na rynku książek elektronicznych znajduje się mnóstwo propozycji, skierowanych do najmłodszego odbiorcy.

Dzieci mogą z zainteresowaniem czytać bądź też przeglądać ebooki, czekając w przedszkolu na przyjście mamy. Jeśli rodzic zdecyduje się tylko kupić swojej pociesze specjalny czytnik, na pewno będzie mogło spędzać na tym rozwijającym zajęciu wiele czasu.

Trzeba przyznać, że książki, serwowane maluchom w formie ebooków, są coraz ciekawsze. Zachwycają bowiem kolorowymi, często animowanymi obrazkami, które dzieci mogą oglądać podczas lektury ulubionych opowieści. Tym sposobem treść, zawarta w słowach, zostaje uwidoczniona obok, a poruszające się ilustracje dużo bardziej przyciągają uwagę najmłodszych niż statyczne obrazy w papierowych wersjach książek.

Na pewno warto, by osoby, pracujące w przedszkolu, uwzględniły obecność dziecięcych ebooków w salach. Wówczas można byłoby znaleźć najmłodszym odpowiednie zajęcie, zadawać pytania odnośnie ilustracji, które zobaczyły na ekranie lub po prostu prosić, by po przeczytaniu historii opowiedziały ją swoimi słowami.

Niektóre ebooki są doskonałą formą nauki dla przedszkolaków. Dzieci mogą bowiem rozwiązywać różnego rodzaju zadania lub korzystać z gier, dołączonych do samej lektury. Nie należy zapominać, że do wielu pozycji można dotrzeć bez problemu za pośrednictwem Internetu, a za dostęp wcale nie trzeba płacić. Na wielu stronach można też kupić e-książki po niewysokiej cenie.

Przeczytaj jakie ebooki wykorzystujemy w Przedszkolu Kulka (Komorniki)

Comments are closed.