Rss

Komu emarketing ?

internetInternet jest to nieograniczona liczba komputerów połączonych niezależnie ze sobą. Każdy komputer ma swoją nazwę – numer IP lub domenę (adres w postaci www.nazwa.cc gdzie „cc” to country code). Bez znajomości adresu nie można połączyć się z innym komputerem. W globalnej sieci nie ma przestrzeni (globalność w idealnej formie) a jednocześnie jest nieograniczona ilość miejsca (nie ma znaczenia ile informacji umieścimy na swoim komputerze – internet nadal będzie taki sam).

Właściwość unikalnych adresów w sieci jest wykorzystywana w promocji firm internetowych (oraz stron firm starej gospodarki). Właściwie reklama firmy internetowej polega wyłącznie na reklamie adresu (yahoo.com , onet.pl , wp.pl , interia.pl, amazon.com). Często tradycyjne firmy zmieniają nazwę dodając końcówkę .cc (.com a w Polsce .pl)

Największą wartość na rynku mają obecnie portale internetowe. Głównym motorem portali są wyszukiwarki oraz katalogi stron. W obecnej niemowlęcej fazie rozwoju globalnej sieci użytkownik skazany jest na szukanie informacji poprzez wyszukiwarki.

Dalszy rozwój

Dostrzegając niedoskonałości portali wiele firm zaczęło uruchamiać serwisy tematyczne tzw. vortale. Większość z tych firm niestety nie ma do tej pory jasno sprecyzowanej strategii pozyskiwania odbiorcy oraz zarabiania na nim. Dlatego w ciągu ostatnich miesięcy słyszymy o bankructwach firm internetowych. Często koncentrują się one na rozwiązaniach z zakresu inżynierii i informatyki, zapominając o wiedzy z zakresu psychologii i socjologii, komunikacji i kreowania wizerunku. Innym problemem tych firm jest przekonanie, że muszą stworzyć własną markę odróżniającą je od konkurencji. Starają się to realizować poprzez produkcję niepowtarzalnej zawartości. Wynikiem jest zatrudnianie wieloosobowego zespołu redakcyjnego oraz wysokie nakłady na marketing (w tym reklamowanie unikalnego adresu trudnego do zapamiętania np. biznesnet.pl , biznespolska.pl itp.)

Zwykły użytkownik ma duże problemy ze znalezieniem potrzebnej mu informacji. Serwisy ogólne, jak i specjalistyczne traktują poszczególne zagadnienia wyrywkowo. Wyszukiwarki z kolei dają zbyt rozległy obszar odpowiedzi. Powstaje problem z rozdzieleniem użytecznej informacji od śmieci.

Łącząc powyższe informacje dostajemy receptę na serwis internetowy, który korzysta z rozwiązań sprawdzonych na rynku oraz eliminuje większość problemów dręczących ludzi poszukujących właściwej informacji.

Podczas wyboru firmy mającej zająć się pozycjonowaniem, wskazane jest dowiedzenie się czego więcej na temat wykonanych przez nią projektów. Najlepiej tak, aby mieć pewność , ze zostaną wybrane i będą pozycjonowane poprawne frazy. Jakkolwiek algorytm wyszukiwarki Google ulega w ostatnim czasie częstym modyfikacją to doświadczona firma oferująca pozycjonowanie stron powinna sobie z tym poradzić.  Czytaj więcej na www.anhor.pl

Dodaj komentarz