Rss

Książeczki edukacyjne dla małych dzieci

ksiazki-dla-dzieciW przypadku naszych pociech, nigdy nie jest za wcześnie na naukę, jednakże w pierwszych latach życia, najefektywniej taka nauka przebiega poprzez zabawę. Na rynku mamy naprawdę ogromny wybór zabawek edukacyjnych. Wśród nich godne polecenia są książki zawierające litery 3D. Umożliwiają one wczesną edukację, przygotowującą do nauki wczesnoszkolnej, a także dają wspaniałą sposobność dla rodziców, by mogli pokierować procesem edukacyjnym dziecka już od początku.

Zalety książek z trójwymiarowymi literkami

Książki z literami 3D pozwalają na poznanie za pomocą zmysłu dotyku, dokładnego kształtu liter, które dziecko może badać dowolną ilość razy. Już maleństwo, które skończyło pierwszy rok życia i interesują go zabawki, które można dotykać i badać palpacyjnie, skorzysta na tego rodzaju edukacji.Książeczki, o których mowa to nie tylko możliwość spędzania czasu z rodzicami lub opiekunami na wspólnym czytaniu i tym samym nauce mowy. Wspaniale przygotowują do pisania i czytania, a jeszcze wcześniej rozpoznawania pojedynczych literek,  ponieważ oswajają z kształtem i cechami charakterystycznymi każdej z nich.

Jak wybierać tego rodzaju książki? Powinny być one trwałe i porządnie wykonane, ponieważ w innym wypadku szybko się zniszczą. Nie mogą one mieć również żadnych elementów, które mogłyby być przez dziecko urwane lub połamane i włożone do buzi. Poznawanie literek z takiej bezpiecznej książki może się odbywać pod kontrolą rodziców, jednakże nic się nie stanie,jeżeli na chwilkę spuścimy malucha z oka. To zajęcie jest niesamowicie wciągające, a przy tym w niezwykły sposób rozwija zdolności i percepcję dziecka.

Za informacje dziękujemy Przedszkolu Kulka w Komornikach.

Comments are closed.