Rss

Stomatologia zachowawcza z endodoncją. Zarys kliniczny

ebookStomatologia to niezwykle rozwijająca się dziedzina medycyny. Bez wątpienia wymaga od stomatologów stałego dokształcania się. Bezcennej wiedzy dostarczyć mogą ebooki, dostępne w wygodnej formie w każdych warunkach – zarówno w domu, jak i gabinecie dentystycznym. Jedną z ciekawszych pozycji jest „Stomatologia zachowawcza z endodoncją. Zarys kliniczny” pod redakcją naukową Zbigniewa Jańczuka, Urszuli Kaczmarek oraz Mariusza Lipskiego.

Ebook ten traktuje o stomatologii zachowawczej w bardzo odkrywczy, nowoczesny sposób. Uwzględniono innowacyjne technologie wykorzystywane w profilaktyce próchnicy czy leczeniu zachowawczym, poświecono także uwagę komputeryzacji i internetowi jako elementom ergonomii stomatologicznej.

Poruszane zagadnienia to m. in.:

– nieprawidłowości rozwojowe zębów
– choroby tkanek twardych
– nadwrażliwość zębiny

– szereg zagadnień dotyczących profilaktyki i leczenia próchnicy
– choroby miazgi
– leczenie endodontyczne

Prawidłowe zaopatrzenie zęba dotkniętego ubytkiem próchniczym polega na usunięciu zmienionej chorobowo tkanki, wyleczeniu ewentualnego stanu zapalnego oraz wypełnienia ubytku. W razie znacznej utraty tkanki stałej zęba z powodzeniem wykorzystać można licówki porcelanowe czy korony. Kompleksowa opieka stomatologiczna stanowi zatem kombinację wielu gałęzi stomatologii, dobry dentysta zatem jest ekspertem o szerokim zakresie wiedzy. Najbardziej pożądaną cechą dobrego opracowania naukowego jest więc jak najbardziej wszechstronne opracowanie wszelkich zagadnień wykorzystywanych w codziennej praktyce stomatologicznej. „Stomatologia zachowawcza z endodoncją. Zarys kliniczny” to niezbędna pozycja dla każdego studenta stomatologii oraz praktykującego stomatologa.

Comments are closed.